Koncert Bardzo Młodych Kompozytorów

VIII Regionalny Koncert Bardzo Młodych Kompozytorów 26.04.2022 r.

ZAPROSZENIE

KARTA ZGŁOSZENIA (WORD)

KARTA ZGŁOSZENIA (PDF)

REGULAMIN

UCZNIOWSKIE F.A.Q (odpowiedzi na najczęstsze pytania)


 

 

HISTORIA

W 2003 roku po raz pierwszy w sali koncertowej naszej szkoły zabrzmiały własne utwory uczniów. Pomysłodawczynią koncertu wspierającego wysiłki dzieci w tworzeniu, rozwijaniu i utrwalaniu swoich muzycznych pomysłów była Anna Mucha, nauczycielka klasy skrzypiec. Organizacji podjęli się również nauczyciele przedmiotów ogólnomuzycznych: Agata i Adam Kopyto. Zainteresowanie uczniów koncertem sprawiło, że na stałe wpisał się on w kalendarz imprez szkolnych, a od 2007 roku również regionalnych.

Obecnie regionalne wydanie koncertu odbywa się co dwa lata. Oprócz prezentacji utworów młodzi kompozytorzy mają możliwość spotkania z zaproszonymi gośćmi – kompozytorami i pedagogami. Do tej pory byli to Aleksandra Garbal, Mateusz Bień – przedstawiciel młodego pokolenia twórców muzyki elektronicznej oraz Wojciech Stępień. Spotkania mają charakter warsztatów, w których uczniowie biorą czynny udział. Dodatkową zachętą i nagrodą dla uczestników koncertu jest nutowe wydanie wszystkich wykonywanych kompozycji.

 

Koncert cieszy się popularnością, o czym świadczy powiększająca się z roku na rok liczba uczestników oraz poszerzający się zasięg imprezy. Podczas ostatniej edycji na koncercie wystąpili uczestnicy spoza granic województwa a także z Czech.

Skip to content